Tiedot

Kalorit lohta

Kalorit lohta



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kalorit lohta

Jos käytettävissä on useampi kuin yksi annosmittaus, napsauta annosta valitaksesi muut annokset.

Lohen kalorit ja makroravinteet

tarjoilu
Napsauta nähdäksesi muut yksiköt
kaloritcarb
(G)
proteiini
(G)
Rasvaa yhteensä
(G)
La rasva
(G)
Lohi, Atlantti, viljelty, keitetty, kuiva lämpö367039.3224.5
Lohi, Atlantti, viljelty, raaka362039.421.54.3
Lohi, Atlantti, villi, keitetyt, kuiva kuumuus280039.212.51.9
Lohi, Atlantti, villi, raaka281039.312.61.9
Lohi, chinook, keitetyt, kuiva kuumuus356039.620.64.9
Lohi, chinook, raaka354039.520.76.1
Lohi, chinook, savustettu159024.95.91.3
Lohi, chinook, savustettu, (lox), säännöllinen3305.21.20.3
Lohi, chum, purkitettu, ilman suolaa, kuivatut kiinteät aineet luulla520079.120.35.5
Lohi, chum, keitetyt, kuiva lämpö237039.87.41.7
Lohi, chum, kuivatut kiinteät aineet luulla520079.120.35.5
Lohi, chum, raaka238039.97.51.7
Lohi, koho, viljelty, keitetty, kuiva lämpö255034.711.82.8
Lohi, koho, viljelty, raaka254033.812.22.9
Lohi, koho, villi, keitetyt, kuiva lämpö247041.77.71.9
Lohi, koho, villi, kypsennetty, kostea lämpö285042.411.62.5
Lohi, koho, villi, raaka289042.811.72.5
Lohi, vaaleanpunainen, purkitettu, valutettu kiinteä aine luulla100 grammaa136023.14.80.8
Lohi, vaaleanpunainen, purkitettu, kiintoaine ja luu631089.727.47
Lohi, vaaleanpunainen, purkitettu, ilman suolaa, kiinteät aineet luun kanssa ja neste631089.827.57
Lohi, vaaleanpunainen, keitetyt, kuiva lämpö185031.75.50.9
Lohi, vaaleanpunainen, raaka184031.75.50.9
Lohi, sockeye, purkitettu, valutettu kiinteä aine luulla613086.1275.8
Lohi, sokkisilmäsäilykkeet, ilman suolaa, kuivatut kiinteät aineet luulla565075.5276.1
Lohi, sockeye, keitetyt, kuiva lämpö335042.3173
Lohi, sockeye, raaka48062.40.4


Katso video: Grillipippuri: Lohen paistaminen grillissä (Elokuu 2022).